![](https://dikaiomastinpoli.gr/wp-content/uploads/2023/11/kalogeraki_kalokairinos_paideia-1024x768.jpeg)
Με σταθερό ρυθμό συνεχίζονται οι ενημερωτικές συναντήσεις του εκλεγμένου Δημάρχου Ηρακλείου Αλέξη Καλοκαιρινού, με στόχο την καλύτερη δυνατή προετοιμασία της νέας Δημοτικής Αρχής.
Ο Αλέξης Καλοκαιρινός πραγματοποίησε συναντήσεις εργασίας με τους Αντιδημάρχους Κοινωνικών Υπηρεσιών Ρένα Παπαδάκη – Σκαλίδη, Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης & Νέας Γενιάς καθώς και Πρόεδρο της ΔΕΠΑΝΑΛ Στέλλα Καλογεράκη, τον Πρόεδρο της ΔΕΥΑΗ Γιώργο Βουρεξάκη, καθώς και στελέχη των Δημοτικών Υπηρεσιών.
![](https://dikaiomastinpoli.gr/wp-content/uploads/2023/11/papadaki_kalokairinos-1024x768.jpg)
![](https://dikaiomastinpoli.gr/wp-content/uploads/2023/11/depanal_kalokairinos-1024x768.jpeg)
![](https://dikaiomastinpoli.gr/wp-content/uploads/2023/11/mixailidis_kalokairinos-1024x768.jpeg)
«Με μεθοδικότητα και συνέπεια συνεχίζεται η ενημέρωση και η προετοιμασία μας, ενόψει της ανάληψης των καθηκόντων της νέας Δημοτικής Αρχής την 1η Ιανουαρίου» επισημαίνει σε δήλωσή του ο Αλέξης Καλοκαιρινός, τονίζοντας: «Μέσα από γόνιμες συναντήσεις συνεργασίας εμβαθύνουμε στα ζητήματα που απασχολούν τους συμπολίτες μας, εστιάζουμε σε εναλλακτικές λύσεις και προτάσεις, καλλιεργώντας προϋποθέσεις αντιμετώπισής τους.».
Παράλληλα, ο Αλέξης Καλοκαιρινός παρευρέθηκε και απηύθυνε χαιρετισμό το πρωί της Παρασκευής 10/11, στην Ημερίδα που διοργάνωσε η Κινητή Μονάδα Ηρακλείου του ΚΕΘΕΑ ΑΡΙΑΔΝΗ, με τη συνεργασία και την υποστήριξη της ΥΠΕ Κρήτης, με θέμα «Δίπλα στους ευάλωτους της κοινότητας: “Κινητές” παρεμβάσεις υποστήριξης», η οποία πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα «Οδυσσέας Ελύτης» του Κοινωνικού Χώρου των Ιδρυμάτων Καλοκαιρινού.
![](https://dikaiomastinpoli.gr/wp-content/uploads/2023/11/Kalokairinos_KETHEA_2-1024x768.jpg)
![](https://dikaiomastinpoli.gr/wp-content/uploads/2023/11/Kalokairinos_KETHEA_1-1024x768.jpg)
Οι ενημερωτικές συναντήσεις του εκλεγμένου Δημάρχου Ηρακλείου Αλέξη Καλοκαιρινού με Αντιδημάρχους, Προέδρους Δημοτικών Οργανισμών, υπηρεσιακά στελέχη του Δήμου και εκπροσώπους φορέων και αρχών, συνεχίζονται.